Metody - Smart Talk
 

Metody

W Szkole Językowej Smart Talk stawiamy na różnorodność technik i metod nauczania. Prowadzimy zajęcia indywidualne, zajęcia grupowe oraz zajęcia w formie online. Wiemy, że każdy uczy się inaczej i potrafimy dopasować idealną mieszankę metod dla konkretnego kursanta.


 
Metoda komunikatywna
Bardzo przydatna metoda dla osób, którym zależy przede wszystkim na komunikacji. Podczas zajęć lektor uczy Państwa posługiwania się pełnymi zdaniami i popularnymi zwrotami w codziennych sytuacjach. Nie kładziemy nacisku na formuły gramatyczne, lecz doskonalenie mówienia, słuchania ze zrozumieniem, czytania i pisania.
 
Metoda podręcznikowa
Lubiana przez osoby przygotowujące się do egzaminów i certyfikatów z danego języka. Systematyczne poznawanie słownictwa wraz z analizą gramatyczną. Regularne powtórki materiału i testy zbliżone do egzaminu końcowego, do którego przygotowuje się kursant.
 
Konwersacje
Ta metoda kładzie nacisk na swobodę mówienia w języku obcym, poszerzenie słownictwa oraz zwrotów, a także na rozumienie ze słuchu. Tematyka zajęć dostosowana do zainteresowań kursanta.
 
Analiza prasy, filmów i piosenek
Zamiast czytanek w podręczniku polecamy artykuły z prasy zagranicznej oraz naprawdę ciekawe krótkie filmy. Dzięki nim mogą się Państwo nie tylko dowiedzieć czegoś ciekawego, ale też sprawdzić swoje umiejętności językowe w kontakcie z prawdziwym językiem. Dodatkowo znajdziemy piosenki odpowiadające Państwa gustom muzycznym, przeanalizujemy ich treść oraz formę.
 
Biblioteka Smart Talk
Wielbicieli książek ucieszy nasza biblioteczka. W ramach kursu bezpłatnie oferujemy wypożyczenie literatury obcojęzycznej. Czytanie książek w olbrzymim stopniu może przyczynić się do zwiększenia umiejętności językowych zarówno jeśli chodzi o rozumienie tekstu pisanego jak i o zasób słownictwa, który może być wykorzystywany w codziennych sytuacjach.
 
Przedmioty codziennego użytku
W celu uatrakcyjnienia naszych kursów językowych, posługujemy się podczas nich prawdziwymi przedmiotami, o jakich jest mowa. Poprzez korzystanie ze zmysłu słuchu, węchu czy dotyku, można o wiele prościej przyswajać nowe słownictwo i skuteczniej je zapamiętywać. Ponadto, lekcje są prowadzone tak, aby mogli Państwo poznać nie tylko język obcy, ale również obyczaje, kulturę, tradycje, piosenki i charakterystyczne przedmioty związane z danym krajem. Wywołuje to u kursantów pozytywne emocje i intensywnie działa na zmysły.
Czytaj więcej..
 
Cień
Nie od dziś wiadomo, że najłatwiej nauczyć się języka obcego poprzez zamieszkanie w danym kraju lub częste obcowanie z osobą obcojęzyczną. Przy użyciu Innowacyjnej metody Smart Talk stworzymy dla Państwa symulację sytuacji podczas której mieszkacie Państwo za granicą. Nasz Cień nie będzie prowadził z Państwem zajęć, lecz spędzał czas w dowolny sposób cały czas funkcjonując w danym języku. Lektor będzie niczym Cień towarzyszył Państwu ..
Czytaj więcej..
 
Gry
Języka można uczyć się także przez zabawę. Scrabble, monopol, kalambury czy wiele gier planszowych nie tylko zmuszają nas do zdrowej rywalizacji, ale też sprawiają, że wszyscy kursanci są aktywni i wchodzą w interakcje. Świetnie zapamiętują zarówno słownictwo jak i struktury gramatyczne, nie mając nawet świadomości uczenia się.
Kontakt
Smart Talk

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.

 

Zapoznałem się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu przez Smart Talk Katarzyna Kwapisz w celach marketingowych. Wiem, że w każdej chwili będę mógł odwołać zgodę.